Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Monitoring cen – różne metody

Monitorować ceny na rynku można na wiele sposobów. Każda osoba musi podjąć więc decyzję na temat tego, z jakiej metody będzie w danym momencie korzystała. Oczywiście jest to bardzo trudne, jednak dzięki odpowiedniemu monitoringowi cen można odnieść duży sukces na rynku i postarać się o przyciągnięcie nowych klientów w zastraszająco szybkim tempie. Ciekawą metodą jest badanie PSM, czyli badanie elastyczności cenowej danych produktów. Można na tej podstawie ustalić odpowiednią cenę za dane produkty względem potrzeb klientów.

Z czego jeszcze korzystać?

Monitoring cen powinien być oparty również na metodzie DPA. Jest to badanie, które ma na celu dać zainteresowanym odpowiedź jaka jest krytyczna cena za produkt akceptowana przez społeczeństwo. Wniosek jest z tego taki, że jeśli podwyższy się cenę ponad taką granicę, wtedy też można spodziewać się tego, iż klienci nie będą korzystać z danych produktów i przerzucą się na produkty innych firm. Warto więc mieć to na uwadze i regularnie przeprowadzać takie badania.

Metoda BPTO

Ciekawym rozwiązaniem na rynku jest także nowoczesna metoda BPTO. Polega ona na proponowaniu klientom różnych wariantów cenowych za ten sam produkt, wtedy też sprawdzane są ich reakcje, również pod kątem cen obowiązujących u konkurencji. Dzięki temu fachowcy będą w stanie wyciągnąć optymalne wnioski i na tej podstawie zdecydować się na ustalenie rzeczywistych cen za oferowane przez firmę w której pracują produkty.

Metody statystyczne

Bardzo popularne w dzisiejszych czasach jest korzystanie z różnego rodzaju metod statystycznych. Niosą one dla wielu firm dużo dobrego, więc nic dziwnego, że ludzie tak chętnie z nich korzystają, jeśli tylko mają taką możliwość. Ważną rolę odgrywają tutaj np. wskaźniki ważone, indeksy cen, itd. Widać wyraźnie, że trzeba się na tym naprawdę dobrze znać, aby taki monitoring został przeprowadzony od początku do końca w sposób poprawny. Wtedy też firmy będą mogły dotrzeć ze swoją ofertę do większej grupy osób i więcej na tym zarobić.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Każdy, kto prowadzi swój własny sklep internetowy, doskonale wie o tym, że jest to bardzo czasochłonna praca. Aby e-sklep mógł na siebie zarabiać, należy poświęcać mu każdego dnia mnóstwo czasu. Każdy początkujący przedsiębiorca powinien przeczytać ten artykuł. Zamieszczamy w nim szereg porad na temat tego, jak powinno się kształtować ceny w e-commerce. Zapraszamy serdeczne do wnikliwej lektury! 

Polityka cenowa w e-commerce – najważniejsze wskazówki, o których powinieneś pamiętać!

Sposób, w jakim prezentowane są ceny w sklepie internetowym, ma bardzo duże przełożenie na późniejsze zainteresowanie wszystkich potencjalnych klientów oferowanymi tam towarami. Należy oczywiście pamiętać o tym, że każda branża rządzi się swoimi prawami. Każdy przedsiębiorca musi dokładnie wyliczać ceny, dzięki którym jego działalność będzie mu się opłacała. Warto wiedzieć również o tym, że dla klientów niezwykle istotny jest także sposób, w którym prezentowane są ceny produktów. Często zdarza się, że to właśnie od tej kwestii zależy, czy dana osoba zdecyduje się na zerknięcie na dany produkt, czy też wręcz przeciwnie. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, o których trzeba pamiętać projektując politykę cenową w e-commerce.

Nieparzyste cyfry – zwracaj na nie szczególną uwagę! 

Umysł ludzki podpowiada, że wszystkie cyfry parzyste to coś “okrągłego” oraz “dokładnego”. Wszystkie cyfry nieparzyste uważamy z kolei za toporne i bardziej skomplikowane. Dlatego też ustalanie cen zawierających wewnątrz cyfry nieparzyste (przede wszystkim po przecinku) może wzbudzać myśl, że takie ceny są przemyślane w lepszy sposób i “skądś” pochodzą. Chodzi o to, że osoba widząc taką cenę będzie uważała podświadomie ją za powstałą wskutek jakiś obliczeń i nie jest czymś “rzuconym na wiatr”.

Stwórz tak zwany USP 

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać, jest utworzenie USP, czyli z angielskiego Unique Selling Proposition. Jest to wartość dodana naszego e-sklepu, której klientom nie jest w stanie zaproponować żaden z naszych konkurentów. Jest to rzecz, która pozwoli nam się wyróżnić z tłumu. W każdej branży znalezienie takiej wartości jest niezwykle opłacalne. Dla wielu osób będzie to jeden z podstawowych sygnałów, by stwierdzić “a może wybiorę właśnie tę ofertę?”

Ważna rola cyfry 9 

Ceny w e-commerce należy określać pamiętając o jednej z najważniejszych zasad. Dotyczy ona wykorzystywania cyfry 9 jako bazy. Dla przykładu: cena 2999 zł będzie wyglądała znacznie lepiej niż 3000 zł. Wszystkie liczby czytamy od lewej, dlatego nasz umysł będzie myśleć że wydamy znacznie mniej niż w rzeczywistości.

Sprawdź https://dealavo.com/pl/2019/02/08/polityka-cenowa-w-e-commerce-czego-sie-spodziewac-w-2019-roku/

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Co jest w stu procentach pewne?

Na pewno słyszeliśmy już o branży e-commerce jak i także o specjalnych dniach. Chodzi o najważniejsze dni sprzedażowe w roku. W świecie internetowym na sto procent możemy być pewnie, że przez najważniejsze dni sprzedażowe w roku możemy liczyć na wzrost sprzedaży. Jakie to są na przykład dni? Na przykład takim dniem jest Black Friday. Dlaczego konsumencie w ten sposób się zachowują? O to chodzi, że kupujący poszukują bardzo intensywnie najlepszych okazji do wydania pieniędzy, które wcześniej ciężko zarobili.

Zachowania klientów, które są pewne

Dla marek, sprzedawców czy też dla producentów na pewno najważniejszy jest ten cel. O co dokładnie chodzi? Chodzi o to, aby się dowiedzieć możliwie jak najwięcej o zachowaniu swoich klientów potencjalnych właśnie w tych dniach. Na pewno musimy mieć świadomość dokładnie kiedy nasi klienci są w sieci najbardziej aktywni. Dobrze też jest wiedzieć na co konkretnie wydają najwięcej pieniędzy. Do tego powinniśmy także dokonać czegoś takiego jak segmentacja rynku. O co dokładnie chodzi? Chodzi o podział swoich klientów na poszczególne grupy docelowe. Musimy ze swoimi kampaniami marketingowymi trafić do konkretnej grupy. Będziemy wówczas mogli dopasować odpowiednio rabaty oraz promocje do konkretnych osób, a w zasadzie do konkretnych grup klientów. Nie jest to wcale trudne. Musimy jednak wszelkich analiz dokładnie dokonać. Nie może to być robione po przysłowiowych “łebkach”.

Sprawdź https://dealavo.com/pl/2019/04/15/najwazniejsze-dni-sprzedazowe-i-jak-je-wykorzystac/

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Kupujemy coraz więcej, ale nikt z nas nie chce przepłacać. Aby kupić dużo i tanio, warto zwrócić uwagę na okazjonalne i cykliczne wyprzedaże. Jakie najważniejsze dni sprzedażowe w roku powinny wejść na stałe do naszego kalendarza?

Walentynki

W Dzień Zakochanych okazujemy uczucia najbliższej osobie, wręczając jej romantyczny upominek. 14 luty wiąże się z licznymi przecenami, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Wśród Polaków największą popularnością cieszą się prezenty w postaci biżuterii, maskotek oraz bielizny.

Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn

Co roku konsumenci mogą spodziewać się dużych przecen, związanych ze z przypadającym na 8 marca Świętem Kobiet. Coraz popularniejszy staje się też w Polsce Dzień Mężczyzn, który świętujemy 10 marca. Z tych okazji wyprzedaże organizują przede wszystkim sklepy oferujące biżuterię, perfumy czy galanterię, ale spore przeceny dotyczą też elektroniki.

Dzień Matki i Ojca

Większość Polaków wręcza prezenty rodzicom z okazji ich święta. W związku z tym sklepy przygotowują specjalne okazje na 26 maja oraz 23 czerwca. Najczęstsze prezenty dla rodziców to ubrania i sprzęt elektroniczny, dlatego te produkty przede wszystkim możemy znaleźć w promocyjnych cenach.

Boże Narodzenie i Wielkanoc

Przedświąteczne tygodnie to zdecydowanie najważniejsze dni sprzedażowe w roku. Aby w pełni skorzystać z zakupowego szaleństwa klientów, sprzedawcy prześcigają się w organizowaniu wyprzedaży i oferowaniu swoich produktów w promocyjnych cenach. Przed świętami możemy kupić w lepszej cenie właściwie wszystko- od zabawek, przez ubrania, na elektronice kończąc.

Black Friday

Ostatni piątek listopada, to na całym świecie zakupowe święto. Internet pęka od promocji, a sklepy często przez cały weekend zachęcają klientów do skorzystania z szalonych promocji. Nie ważne czego szukasz. W Czarny Piątek możesz dostać to w cenie niższej niż kiedykolwiek.


Źródło informacji: https://dealavo.com/pl/2019/04/15/najwazniejsze-dni-sprzedazowe-i-jak-je-wykorzystac/

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Narzędzie wręcz genialne

Monitor cen jest narzędziem, które powinno przekonać każdego z nas. W zasadzie śmiało można je nazwać systemem, który w sposób jakby samoczynny tworzy zestawienie sprzedażowe wszelakich naszych produktów. Zestawia nasze produkty z tymi, które znajdują się u naszej konkurencji. Zajęciem monitora cen jest także pobranie produktu z naszego sklepu bezpośrednio. Dzięki tego rodzaju poczynaniom są monitorowane sklepy internetowe. W zasadzie to system się opiera na bardzo ważnej zasadzie automatyki. To nikt inny jak właśnie my możemy sobie siedzieć z założonymi rękami i nie robić zupełnie nic. Za wszystko są akurat odpowiedzialne boty.

Bezpośrednia analiza automatyczna

Analiza automatyczna jest stwierdzeniem bardzo skomplikowanym, ale wypada wiedzieć, że to właśnie na niej się opiera całościowo system. Chodzi o nic innego jak o to, że informacje są pobierane, a następnie są bardzo poważnie analizowane. Boty bez ludzkiego udziału monitorują całodobowo działania firm na przykład w jakże popularnych porównywarkach. Kolejny krok to zmiana ceny. Nie jest to jednak dowolna zmiana, a zmiana o wszelkie dane aktualne. Zdefiniować możemy sobie śmiało także wszelki alerty, które będziemy otrzymywać. Mogą to być alerty SMS, a również mailowe. O nic innego chodzi jak o powiadomienia o konkurencyjnych działaniach firm oraz o wahania cen przy konkretnym już produkcie. System ten działa wręcz błyskawicznie i jest to jego kolejna zaleta.

Modyfikacja automatyczna cen

Monitor cen jak już sobie powiedzieliśmy modyfikuje cenę. Każdemu zależy na tym, aby zajmować pierwsze miejsce w cenowych porównywarkach. Monitor znacznie może obniżyć ceną, ale co jest bardzo ciekawe może ją także ponieść. Wszystko zależy dokładnie od sytuacji na rynku i także od tego co na rynku się dzieje. Narzędzie to zależne jest od tak zwanych cenowych scenariuszy. Jak wiemy scenariusze jak w filmie mogą być bardzo, ale to bardzo różne.Branża e-commerce jest branżą bardzo rozwijającą się. Doskonale o tym wiemy. Nawet osoby to zauważają, które nie mają do końca wiedzy na ten temat. Jednak jest to także branża, którą się wiele osób interesuje. Niewątpliwie jest to branża bardzo rozwijająca się. Ta branża chyba nigdy nie stoi w miejsce. Zatem ręczne prowadzenie promocji sklepu internetowego i produktów w nim się znajdujących jest chyba już przeżytkiem. Stawiajmy na nowoczesne narzędzia, którym niewątpliwie  jest właśnie nasz tytułowy monitor cen.


Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Monitor cen – definicja pojęcia

Wraz z pojawieniem się w Polsce internetu rozwinął się również bardzo mocno rynek e-commerce. Sklepy internetowe na przestrzeni ostatnich lat wzmocniły swoją pozycję. W naszym kraju zauważalny jest trend polegający na odchodzeniu od zakupów w sklepach stacjonarnych na rzecz sklepów internetowych. Nie ma się co dziwić temu zjawisku – kupując przedmioty przez internet mamy gwarancję, iż będziemy mogli to uczynić przez 24 godziny na dobę, a także możemy zapłacić w wygodny sposób za pomocą przelewu internetowego.

Coraz większa liczba firm w branży e-commerce sprawia, iż dotarcie do klientów ze swoją ofertą jest coraz trudniejsze. Z tego względu każda firma z branży e-commerce, której zależy na osiąganiu bardzo wysokich przychodów, musi inwestować w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym będzie mogła efektownie przyciągać do siebie klientów. Jednym z dostępnych rozwiązań, które z powodzeniem stosuje u siebie duża ilość przedsiębiorstw, jest monitor cen. W poniższym artykule omawiamy monitor cen w sposób bardzo dokładny. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Monitor cen – innowacyjne narzędzie przydatne każdemu przedsiębiorcy

W dzisiejszych czasach monitor cen konkurencji to w branży e-commerce standard. Jak wskazują eksperci, każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na zastosowanie tego innowacyjnego narzędzia, uzyskuje gwarancję, iż jego zyski znacząco wzrosną. Stałe reagowanie na zmiany cen u konkurencji daje naprawdę bardzo dobre efekty. Na monitor cen konkurencji decydują się najczęściej średnie oraz duże sklepy internetowe, które posiadają pokaźne grupy klientów. Monitoring cen jest również coraz popularniejszy wśród producentów i marek, którzy chcą na bieżąco kontrolować kształtowanie się cen w innych e-sklepach, do których sprzedają swój asortyment.

Gdzie monitoring cen jest najpopularniejszy? Sprawdziliśmy!

Wszystkie przedsiębiorstwa, którym marzy się przodowanie w swojej branży, muszą wiedzieć o tym, iż uczynienie tego bez stałego monitorowania cen konkurencji będzie bardzo trudne. Należy bowiem na bieżąco monitorować oraz reagować na zmiany cen u konkurencyjnych sklepów. Trend inwestowania w monitoring cen zauważalny jest przede wszystkim w branżach takich jak drogerie, wyposażenie wnętrz, apteki internetowe, zabawki czy elektronika.

Monitoring cen dla sklepów internetowych – hit czy kit?

Monitoring cen dla sklepów internetowych to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można w bardzo szybki sposób reagować na wahania cen u konkurencji. Dzięki niemu można w łatwy sposób pomnażać swoje zyski.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Monitoring cen produktów jest potężnym narzędziem w sektorze e-commerce. To innowacyjne narzędzie pomaga danemu przedsiębiorcy lepiej rozeznać się na rynku. Dzięki wnikliwej obserwacji i śledzeniu cen produktów u konkurencji, można efektywniej i skuteczniej sprzedawać. Cena jest bez wątpienia kluczowym czynnikiem, który ma znaczenie przy wystawianiu towarów w sklepach internetowych. Zbyt niska cena oraz zbyt wysoka skutecznie zniechęcają klientów do zakupu. Zatem trzeba ustalić cenę, która będzie odpowiadała aktualnej sytuacji w sektorze e-commerce.

Jakie informacje przekazuje monitoring cen?

Żmudne sprawdzanie produktu po produkcie u konkurenta nie jest efektywne, wręcz przeciwnie, jest to bardzo pracochłonne. W tym celu lepiej skorzystać z automatycznego narzędzia jakim jest monitoring cen produktów. To inteligentne narzędzie nawet kilka razy dziennie może sporządzać szczegółowy raport z cennika konkurentów. Dzięki temu dany przedsiębiorca wie, jakie zmiany cenowe zaszły ostatnio u konkurenta. Raporty jasno wskazują, czy dana cena uległa podwyżce, obniżce czy też pozostała taka sama.

Wzrost sprzedaży przy niższej marży

Bardzo często bywa tak, że już niewielka różnica kilku groszy dyktuje, kto staje się liderem cenowym. Zatem warto czasem obniżyć minimalnie marżę, aby stać się liderem. Jednak aby wiedzieć, jaka marża jest odpowiednia, trzeba znać dobrze cennik konkurencji. Raporty sporządzane przez monitoring sprawdzają aukcje internetowe, sklepy, porównywarki. Są one bardzo skrupulatne w swoim działaniu. Monitoring cen produktów zawsze uwzględnia aktualne ceny, które w branży e-commerce potrafią się zmieniać niezwykle szybko i dynamicznie. Narzędzie to, uwzględnia w swoich raportach również wyprzedaże towaru oraz promocyjne ceny.

Wpływ ceny na decyzje klientów

Rozwiązanie to jest dedykowane małym, średnim i dużym firmom. Obecnie można stwierdzić, że monitorowanie cen jest standardową procedurą, która pozwala zachować dobrą pozycję rynkową. Standaryzowane produkty oferowane przez globalne przedsiębiorstwa bardzo łatwo można porównać poprzez monitoring cen. Warto zaznaczyć, że w dobie XXI wieku obserwuje się z roku na rok wzrost konkurencyjności. Preferencje konsumentów również ulegają zmianom. Konsumenci natomiast znaczniej szybciej i efektywniej umieją porównywać ceny w poszczególnych sklepach. Wychodząc na przeciw ich potrzebom, warto zastanowić się nad ustaleniem optymalnej ceny, która nie zniechęci klientów tylko zachęci ich do zakupu w danym sklepie internetowym.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Konwersja w sklepie internetowym

Konwersja w sklepie internetowym zależy od wielu czynników. Przede wszystkim bardzo istotne są ogólne odczucia, które odnosi klient po wejściu do naszego sklepu. Nie na darmo mówi się przecież, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

UX Design

To tak zwany User Experience. Jest on szczególnie ważny w przypadku sklepów internetowych. Tutaj bowiem klient ma do wyboru wiele produktów, z których musi wybrać te, jakich aktualnie potrzebuje. W tym celu design naszego sklepu powinien być maksymalnie uproszczony, oczywiście w sposób, który zapewnia też odpowiednią estetykę, a jednocześnie sprawi, że klient nie pogubi się w gąszczu rzeczy do kupienia.

Koszyk

Koszyk to niezwykle ważna, a jednocześnie często niedoceniana sprawa u właścicieli sklepów internetowych. Często klienci kompletują swoje koszyki, ale następnie je porzucają. Warto więc przypominać im o porzuconym koszyku, na przykład wyposażając się specjalny skrypt, który wysyła powiadomienia do użytkowników o tym, że nie ukończyli swoich zakupów.

Obsługa w sklepie i procesy sprzedaży

Wielu klientów jest bardzo niezdecydowanych i nie wie czy oraz na jaki produkt finalnie się zdecydować. By ułatwić mu podjęcie decyzji, niezbędna jest fachowa obsługa telefoniczna. Osoba tam pracująca powinna być kompetentna w sprawach doradzania klientowi oraz być zaznajomiona z produktami dostępnymi w sklepie. Dodatkowo potrzebujemy także kogoś, kto będzie błyskawicznie odpowiadał na maile. Wtedy mamy pewność, że konwersja w sklepie internetowym znacznie wzrośnie.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

E-commerce to jedna z najszybciej rozwijających się i najbardziej dynamicznych branż na rynku. Nieustanna walka o klienta staje się głównym motorem do regularnego sprawdzania i obserwowania cen rynkowych, ze szczególnym uwzględnieniem konkurencji. Dobrze prowadzony monitoring cen to gwarancja sukcesów ekonomicznych w każdej dziedzinie.

Świadome zakupy

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost konsumpcyjny – ludzie kupują znacznie więcej, aczkolwiek w sposób świadomy, czego najlepszym potwierdzeniem jest szczegółowa analiza cen, korzystanie z dostępnych w sieci porównywarek, a także ocena jakości oferowanych produktów.

Nietrudno zauważyć, że istotny wpływ na decyzję handlową ma cena.

Fakt ten okazuje się istotny dla producentów i sprzedawców, którzy dokładają starań, by sprostać oczekiwaniom potencjalnych nabywców oraz aktualnym wytycznym na rynku.

Wygodne i komfortowe monitorowanie cen produktów

Narzędziem marketingowym, które umożliwia dostosowanie oferty do wymogów rynkowych, jest monitorowanie cen produktów. Działanie to w prosty i wygodny sposób można wykonać za pomocą odpowiednich narzędzi, które zbierają informacje ze stron internetowych, tworząc przejrzyste i funkcjonalne zestawienia.

Rozwiązanie to zapewnia szczegółową analizę rynku, wskazując jednocześnie optymalny kierunek marketingowy dla konkretnej jednostki.

Warto podkreślić, że wspomniane narzędzie umożliwia systematyczne monitorowanie cen produktów i kosztów wysyłki, a nierzadko także dostępne opinie na ich temat. Korzystając z tego rozwiązania bez problemu można dostosować politykę cenową firmy do aktualnej sytuacji rynkowej w danej dziedzinie.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl

Przezaddmin54 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Analiza konkurencji na rynku

Prowadzenie e-biznesu to bardzo trudne zadanie ze względu na gigantyczną konkurencję. Sukces nie zawsze jest zagwarantowany, ponieważ dobry produkt to zdecydowanie za mało. Istotne są również elementy tj. marketing, działania promocyjne, pozycjonowanie strony, a także monitoring konkurencji. Bowiem strategia firmy musi opierać się na bieżących danych rynkowych.

Dlatego potrzebna jest analiza konkurencji?

Każde działanie marketingowe ma za zadanie zainteresować konkretną grupę docelową. W biznesie jednak trzeba wykorzystać dodatkową zasadę, że warto na błędach innych po prostu się uczyć. Jeśli dopiero wchodzimy na rynek, konkurencja może nam podsunąć sprawdzone pomysły, a z takiego doświadczenia dobrze jest skorzystać. Nie chodzi tu o kopiowanie idei, ale jej połączenie z własnym, innowacyjnym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam wiedzy, monitoring konkurencji będzie odpowiednim rozwiązaniem. Pozwala nie tylko na korzystanie z wypróbowanych wcześniej koncepcji, ale spojrzenie na własny biznes świeżym okiem. Sprawdzamy również, czy obok w branży e-commerce nie powstały nowe przedsiębiorstwa, produkty lub rozwiązania.

Korzyści monitorowania konkurencji

Analiza rynku pomaga w określeniu pozycji przedsiębiorstwa. Musimy zatem sprawdzić, czy rozwiązania przez nas stosowane nie pozostawiają oferty daleko za konkurencją. Warto wychwytywać tylko dobre praktyki, aby wprowadzić je do własnej branży, np. profesjonalna obsługa klienta, marketing w social media. Należy także przeanalizować, czy działania reklamowe i artykuły są lepsze od oferty naszych rywali. Powinniśmy krytycznie odnaleźć zarówno ich słabe strony, ale także własne. Analiza wartości produktów i usług może przynieść ogromne korzyści. Jak wiadomo, klienci masowo korzystają z porównywarek cenowych. A tu liczy się pozycja na samej górze rankingu, zatem obniżając koszt artykułu o 1 – 2 procent, wyszukiwarka zmieni naszą lokalizację na pierwsze miejsce.

Bądź bliżej konkurencji

Aby móc przeanalizować swoją pozycję na rynku, należy sprawdzić podstawowe dane największych rywali. Najpierw musimy odnaleźć wszystkie firmy o porównywalnym profilu działalności i konkurencyjnej ofercie. Następnie wybieramy te, które są dla nas największym zagrożeniem, sprawdzając szczegółowo stronę internetową firmy, a także jakość obsługi np. poprzez zadzwonienie do pracownika. Monitoring konkurencji to przede wszystkim zbadanie, jaką pozycję w wyszukiwarce zajmuje konkurent, w jakich krajach jest najpopularniejszy, z jakich internetowych kanałów korzysta, w oparciu o jakie słowa kluczowe opiera pozycjonowanie. Tylko tak szczegółowe informacje dadzą nam obraz branży, w której działamy.

Dzięki dokładnej analizie mamy szansę poznać potrzeby klientów, aby coraz lepiej je zaspokajać. Poprzez śledzenie ich opinii, można usprawnić działanie wybranych elementów firmy. Poznając dokładniej działania marketingowe prowadzone przez konkurenta, dowiesz się w jaki sposób ludzie poszukują produktów podobnych do twoich. Możesz podejrzeć miejsca, gdzie są one promowane.

Źródło: https://dealavo.com/pl/